Plan na ferie: gdzie w tym roku ruszą Polacy?

Pierwsze województwa zaczynają ferie już 14 stycznia. To już ostatni dzwonek, by zastanowić się, gdzie spędzimy je w tym roku. Możliwości jest sporo, ale na niektóre rezerwacje jest już za późno.

Kierunek zimowych wyjazdów w dużej mierze jest uzależniony od tego, kto będzie w nich uczestniczył. Single i małżeństwa bez dzieci zwykle decydują się na wyjazd w innym terminie, żeby uniknąć tłoku. Rodziny z dziećmi muszą dostosowywać swój plan wyjazdu do terminu szkolnych ferii. Jeśli rodzice nie mogą pozwolić sobie na urlop w tym samym czasie, zwykle wysyłają dzieci na zimowiska. Oferta tego rodzaju wyjazdów jest naprawdę szeroka.

Pobyty dla dzieci i młodzieży organizowane są przede wszystkim w górach, ale także w niewielkich miejscowościach turystycznych w pobliżu większych miast, a nawet nad morzem. Rodziny, które mogą pozwolić sobie na wspólny wyjazd, są w najbardziej komfortowej sytuacji. Większość z nich decyduje się na wspólny wyjazd na narty. Co ciekawe, coraz większą popularnością cieszą się ośrodki narciarskie w Czechach i na Słowacji, podczas gdy zainteresowanie polskimi kurortami spada. Wszystko ze względu na ceny, które u naszych południowych sąsiadów są bardzo konkurencyjne. Niewielka część naszych rodaków decyduje się na dalsze wojaże zagraniczne, wyjeżdżając na przykład do Włoskich Alp.