Polskie jeziora – pomysł na wakacje

Często nie doceniamy tego, co mamy pod nosem. Jeśli myślimy o wakacjach, to najlepiej za granicą. Okazuje się, że chęć zaoszczędzenia może spowodować, że na nowo odkryjemy piękno polskich jezior!

Wiadomo, że wypoczynek w egzotycznym kraju zawsze sporo kosztuje. Tym bardziej gdy weźmiemy pod uwagę na przykład ceny nad polskim morzem. Uogólnienia tego typu powodują, że zapominamy o tym, że Polska ma dużo więcej do zaoferowania, niż tylko Tatry i Bałtyk.

Jak żaden inny kraj, Polska obfituje w liczne jeziora, które należą do najczystszych w Europie.

na-wakacje.jpg

Tu jednak znowu łatwo spotkać się z uogólnieniem. Bo jak jeziora, to przecież Mazury. Oczywiście jest to jeden z najbardziej rozbudowanych i znanych kurortów przygotowanych do oblężenia przez turystów, ale jeśli ktoś mieszka na drugim końcu Polski, może to być kłopot. Do tego dochodzą koszta związane np. z noclegiem, a te nad większością jezior są bardzo niskie.

Szczególnie gęsto usiana jest północno-zachodnia część Polski, między innymi w okolicach Szczecina. Nie mniej czystych jezior otoczonych bujną zielenią znajduje się w województwie lubuskim, które stanowi prawdziwy raj dla miłośników rekreacji. Liczne ścieżki rowerowe biegnące szlakiem jezior, a także zaciszne zakątki i ogromne powierzchnie pokryte lasami powodują, że można tam wypocząć z daleka od wszystkiego, co kojarzy się z wielkomiejską dżunglą.