Stop wakacyjnej nudzie, czyli jacht na urlop

Ci, którzy mają dość wakacyjnej nudy pod postacią wypoczynku w domku letniskowym czy w pensjonacie, powinni postawić na czarter jachtu. To mogą być niezapomniane wakacje!

Nudzi Cię kolejny urlop nad jeziorem spędzany w domku kempingowym lub namiocie? Czas przełamać ten coroczny schemat i wybrać się na prawdziwą przygodę. Nie jest prawdą, że czarter jachtu jest usługą dostępną tylko i wyłącznie w zagranicznych kurortach umiejscowionych nad ciepłym morzem.

jacht

W Polsce jest to co prawda coś stosunkowo nowego i mało znanego, ale jednocześnie zyskującego na popularności. Coraz łatwiej wyczarterować jacht nad Bałtykiem, ale nie tylko. Podobnie sprawa ma się między innymi na Mazurach, gdzie wszystkie jeziora są ze sobą połączone i można ten fakt wykorzystać do beztroskiego ich przemierzania.

Trzeba jednak zaznaczyć, że jak na razie nie jest to tani pomysł na rodzinne wakacje. Co innego natomiast gdy wybieramy się z grupą znajomych i dzielimy między siebie koszta. Wówczas czarter jachtu pod względem kosztów jest podobny do noclegów w dobrym hotelu lub pensjonacie.

Zaletą niewątpliwie jest tu fakt, że za pomocą jachtu możemy się przemieszczać od przystani do przystani, a więc nie jesteśmy związani tylko z jednym miejscem. Szczególną atrakcją dla niektórych jest fakt nocowania na łodzi, choć dla innych osób może to być raczej wada.