Pomysł na tanie wakacje - Spływ kajakowy!

Mimo kryzysu w ostatnich latach Polakom udawało się wysupłać pieniądze na udane wakacje. Tym razem dobrze jest jednak poszukać tańszych, ale nie mniej atrakcyjnych alternatyw, np. spływów kajakowych.

Już jakiś czas temu na dobre rozpoczął się sezon na spływy kajakowe, a te są wspaniałą formą aktywnego wypoczynku właściwie niezależnie od tego, gdzie jesteśmy. Jeśli nie wyjeżdżamy, to i tak w naszej okolicy na pewno znajdzie się jakieś jezioro lub rzeka. Jeśli jedziemy w góry, to tym bardziej – spływy organizowane w takich lokalizacjach dodatkowo często są bardzo ekscytujące.

 Spływ kajakowy

Jeśli wypoczywamy w północnej części Polski, zapewne znajdujemy się w niedużej odległości od jakiegoś pojezierza, gdzie połączone ze sobą akweny świetnie nadają się na spokojne przemierzanie ich kajakiem. Warto uzmysłowić sobie przede wszystkim, jak wiele zalet posiada ten rodzaj sportu.

Najważniejsza już została wymieniona – kajakiem można pływać właściwie w każdej części Polski. Możemy zawsze je wynająć i wówczas pływać na własną rękę tak długo, jak tylko nam się podoba, ale równie dobrze możemy wziąć udział w zorganizowanym spływie. Wówczas płyną z nami przewodnicy czy też instruktorzy, przez co za bardzo nie musimy przejmować się ewentualnymi trudnościami.

To oni wybierają najciekawsze trasy dostosowane do naszych oczekiwań. No i ostatnia istotna kwestia – jest to naprawdę tani sposób na urozmaicenie sobie wakacji w Polsce.