Wyjeżdżasz na wakacje- Nie wypuszczaj krokodyla do rzeki!

W okresie wakacji łatwo udowodnić swój brak odpowiedzialności. Jest na to prosty sposób: wystarczy wyrzucić domowego pupila na bruk tylko dlatego, że nie wiemy co z nim zrobić pod naszą nieobecność.

Polacy pod tym względem wciąż są niestety dość zacofani. Żyjemy w XXI wieku, kiedy każdy ma dostęp do internetu, gdzie wpisując zapytanie w pierwszą lepszą wyszukiwarkę od razu możemy znaleźć odpowiedzi na każde pytanie. Tymczasem wciąż nie wiemy jak poradzić sobie z problemem pod tytułem „co zrobić z psem/kotem/chomikiem w czasie wakacji”.

Najłatwiej pozbyć się pupila, co wydaje się być aktualnie wręcz barbarzyńskim rozwiązaniem trudnym do zrozumienia dla zwykłego człowieka. Latem schroniska zapełniają się tymi „szczęśliwymi” zwierzętami, które jakimś cudem nie zostały rozjechane na autostradzie po wyrzuceniu przez troskliwego właściciela z samochodu albo nie zdechły z głodu przywiązane do drzewa w lesie.

Zwierzę zawsze można zostawić w domu pod opieką sąsiadów czy rodziny. Oczywiście to sprawdzi się lepiej w przypadku kota, rybek czy gryzoni. Pies nie zniósłby tego zbyt dobrze. Jeśli nie znamy nikogo, kto mógłby się zaopiekować naszym zwierzątkiem, możemy skorzystać z hotelu dla zwierząt. W tej chwili nie brakuje takich miejsc i można tam zostawić także bardziej egzotyczne gatunki.

Czasem warto zabrać psa lub kota ze sobą, na ile to możliwe.